Akwarium to, o profilowanej szybie (wygiętej), z uwagi na swoje gabaryty trzymałem w pracy.


Blog poświęcony jest uprawą roślin na parapecie oraz moim zwierzętom.
Stawy wykopano ręcznie w 1927 roku. Pierwotnie zasilane były wodą z pobliskiej parowozowni Łódź Kaliska. Obecnie funkcjonują dwie studnie głębinowe: jedna po północnej stronie pierwszego stawu od strony al. Unii Lubelskiej a druga po prawej stronie głównej alejki prowadzącej od zoo do lunaparku. Zasilają one wodą zbiorniki w okresie suszy.
Dodatkowo stawy zasilane są wodami opadowymi z al. Unii Lubelskiej, ul. Konstantynowskiej i Srebrzyńskiej oraz z terenu samego parku. W latach 90. Zbudowano wysepkę dla ptactwa wodnego, głównie kaczek i łabędzi. Zbiorniki połączone były kiedyś kaskadami. Istniała wypożyczalnia pływającego sprzętu wodnego i plaża.
Łódzki Ogród Botaniczny został otwarty w 1973 r. Mieści się przy ul. Krzemienickiej 36/38. Jest największy w Polsce - zajmuje powierzchnię 64 ha. Integralną częścią Ogrodu Botanicznego jest Palmiarnia. Kolekcje roślin gruntowych zebrane są w w obrębie następujących działów: Ogród Japoński, Dział systematyki roślin zielnych, Alpinarium, Dział biologii roślin, Dział kolekcji roślin ozdobnych, Zieleń parkowa, Dział roślin leczniczych i przemysłowych, Dział flory polskiej, Arboretum. Liczne zbiorniki wodne i bogaty drzewostan przyciągnęły również wiele dzikich zwierząt do osiedlenia sie na terenie ogrodu.